Xbox Live Gold ekim oyunları belli oldu!

Blog Başlığı

Xbox kullanıcıları, konsolları için pek çok abonelik sisteminden yararlanabiliyor. Her ay iki oyun hediye eden ve bazı çevrimiçi özelliklerin kullanılmasını sağlayan Xbox Live Gold, ekim ayında hediye edeceği oyunları açıkladı.

Xbox Cloud Gaming daha fazla oyuncuya açılıyor!

Xbox Cloud Gaming daha fazla oyuncuya açılıyor!

Bir süredir beta aşamasında olan Xbox Cloud Gaming servisi artık daha fazla kullanıcıyı misafir etmeye hazır görünüyor.

Xbox Live Gold ekim ayı ücretsiz oyunları

Servis şu an Xbox Series ailesine özel Live Gold oyunları çıkarmıyor. Zira Xbox Series S|X konsolları için henüz pek fazla oyunun remastered sürümü yok. Oyunlar Xbox One ve şaşırtıcı şekilde Xbox 360 kullananlara hediye edilse de geriye uyumluluk desteği sayesinde Xbox Series S|X cihazlarınızda da bu oyunlardan mahrum kalmıyorsunuz. Servise abone olanların ekim ayında oynayabileceği oyunlar şu şekilde:

Xbox One oyunları:

  • Aaero (Ekim ayı boyunca mevcut)
  • Hover (16 Ekim – 15 Kasım arasında mevcut)

Xbox 360 oyunları

  • Castlevania: Harmony of Despair (1 Ekim – 15 Ekim arasında mevcut)
  • Resident Evil: Code Veronica X (16 Ekim – 31 Ekim arasında mevcut)
  •  

Xbox Live Gold ekim oyunları, Xbox One ve Xbox 360’da oynanabiliyor. Geriye uyumluluk ile Xbox Series cihazlarda da oynamak mümkün.

PlayStation Plus’ın aksine bu oyunları kütüphanenize eklediğiniz zaman üyeliğiniz devam ettiği sürece oynama şansına sahip oluyorsunuz. Son zamanlarda epey kızışan Xbox ve PlayStation rekabetinde Xbox, Live Gold ve Game Pass abonelik servisleriyle ekonomik bir seçim olmayı başarıyor.

Her ay Xbox Live Gold oyunları açıklandığında Xbox 360’a hala oyun çıkıyor olması bizi şaşırtıyor. Bu konsol bir süredir yeni oyunları desteklemese de 2005 yılında çıkmasına rağmen Live Gold desteği var.

Diğer Yazılar